Vyhledávání

Rebecca St. James

Zpěvačka, herečka a spisovatelka známá pod uměleckým jménem Rebecca St. James se narodila 26. července 1977 v Sydney jako nestarší ze sedmi dětí Davida a Helen Smallboneových a dostala jméno Rebecca Jean. Rodiče byli horliví baptisté, otec vlastnil nahrávací společnost a obchod specializující se na křesťanskou hudbu a organizoval křesťanské koncerty.

Rebecca, v rodině a mezi kamarády přezdívaná Bec, vystupovala od dětských let v baptistickém chrámovém sboru a rychle se u ní objevil obrovský hudební talent. V roce 1990 začala samostatně vystupovat s písněmi spadajícími do žánru křesťanského pop rocku, v roce 1991 vydala svoje první album: Refresh My Heart. Krátce poté se její otec rozhodl přijmout nabídku zaměstnání v USA, přičemž hlavním důvodem byla snaha rodiny podpořit Rebečinu kariéru, pro niž USA nabízely mnohem lepší podmínky. Rebecca v Americe uzavřela smlouvu se společností ForeFront Record a začala používat umělecké jméno Rebecca St. James.
Její začátky byly těžké už z toho důvodu, že se rodina krátce po příjezdu do USA dostala do problémů. Otcovo australské podnikání se ukázalo být z Ameriky neprovozovatelné a americké zaměstnání rychle ztratil. Rodina se ocitla v dosud nezařízeném domě bez peněz, bez auta, bez zaměstnání a přitom čekala další dítě. Tato těžká zkouška ji ale jedině posílila. Otec založil úklidovou firmu, v níž se celá rodina živila uklízením po domech a péčí o zahrady a trávníky. Rebecca o této době hovoří jako o těžké době plné zázraků, která ji naučila důvěřovat Bohu a díky níž pochopila, že život je služba.

Rebečina kariéra se zprvu rozbíhala poměrně pomalu, nicméně v roce 1994 vydala své první CD u ForeFront Record pod jménem Rebecca St. James a poté už se její vzestup výrazně urychlil. V dalších letech dosáhla na řadu ocenění, mimo jiné získala cenu Grammy (2000) za nejlepší rockové gospelové album (Pray) a třikrát i cenu GMA Dove za album roku (ceny GMA Dove představují nejprestižnější ocenění ve sféře křesťanské populární hudby). Dnes náleží ve sféře křesťanské populární hudby k obsolutní špičce (nejsem si úplně jist, zda Evropan dokáže tento fakt patřičně ocenit, vzhledem k naprosto odlišnému postavení tohoto žánru v Americe a v Evropě) a je též velice úspěšnou spisovatelkou a nadějnou herečkou. Jako zpěvačka vystupuje po celém světě, v roce 2007 zpívala i v České republice na Celostátním setkání mládeže v Klokotech u Tábora. V roce 2011 se provdala za Jacoba Finka ze skupiny Foster the People.

Rebecca říká, že chápe svůj život a dílo jako křesťanskou službu mladé generaci. Každopádně je jednou z nejznámějších a nejrespektovanějších laických tváří reprezentujících na mediální scéně hodnoty konzervativních protestantů. Ve svých písních, knihách a mediálních vystoupeních oslavuje a obhajuje křesťanský způsob života, křesťanské hodnoty a křesťanskou morálku, a to i u témat, kde se setkávají se zuřivým odmítáním významné části společnosti, jako jsou potraty či předmanželský sex. Mimo to je zainteresována v mnoha charitativních podnicích, přičemž zvláštní důraz klade na projekty zacílené na pomoc dětem ohroženým chudobou.

Ve filmu vystupuje jako herečka a zpěvačka, poprvé se v obou rolích objevila v roce 2000 ve filmu Ponecháni napospas. Nejznámější role: Sára Colinsová v pro-life filmu Sarah´s Choice (2009), Kari v muzikálu pro náctileté Rising Stars (2010) a Judy Bracken ve filmu The Frontier Boys (2012).

                                                                                                                  autor: Cinik

převzato s www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/370448-rebecca-st-james.html

oficiální stránky: www.rsjames.com/